Mobirise

Nefes Koçluğu Nedir?

Nefes Egzersizleri, fiziksel, zihinsel ve ruhsal yönden dengeyi sağlamak, korumak, öfke, stres ve kaygıdan uzaklaşmak için çok etkili çalışmalardır.

Burundan ve diyafram kasımızı çalıştırarak alıp verdiğimiz her nefeste vagus siniri uyarılır. Vagus sinirinin uyarılması sonucu hem merkezi sinir sistemi rahatlar, hem de sindirim sistemi dengeli bir şekilde çalışır.

Bilimsel çalışmalara göre vagus sinirinin uyarılması depresyon, kaygı bozuklukları, epilepsi ve obezite gibi durumların azaltılmasında olumlu sonuçlar vermektedir. Ayrıca vagus sinirinin aktifleşmesi sayesinde beyne tokluk sinyalleri daha kolay iletilmekte bunun sonucu olarak da  kilo kaybı kolaylaşmaktadır. Vagus sinirinin aktifleşmesi aynı zamanda kalp sağlığını da olumu etkilemektedir. Yani doğru nefes metabolizmayı hızlandırır, ideal kiloda bir yaşamı destekler ve kalp krizi riskini de azaltır.

Seanslar sırasında nefes alışkanlıklarınızı ve altında yatan inanç ve düşünce sisteminizi fark edip bunları hem nefes hem de düşünce bazında dönüştürerek yaşamınızda ve sağlığınızda fark yaratacaksınız.

                             UYARI!

Web sitesinde bulunan hiç bir yazı teşhis ve tedavi amacı içermemektedir. Bu sitenin tüm hakları saklıdır.
İletişim Tel: 05423707320

Sosyal Medya Hesaplarım 
 Fonksiyonel Tıp Sağlık Koçluğu
               Çalışma Alanları

Page was started with Mobirise web template