Mobirise

Fonksiyonel Tıp Sağlık Koçluğu Nedir?

Fonksiyonel Tıp, hastalığın altında yatan kök nedenleri ele alarak kişinin sağlığına kavuşması için bireyselleştirilmiş, hasta merkezli, bilim temelli bir yaklaşımdır. Her kişinin genetik, biyokimyasal ve yaşam tarzı faktörlerini ayrıntılı bir şekilde ele alır, sorgular ve bu bulgulara göre en iyi sonucu almak için kişiye özel tedaviler planlar.

Fonksiyonel Tıp bakış açısına göre hastalıkların kökeninde ‘değiştirilebilir’ yaşam tarzı seçimleri önemli yer tutar.
Hayatı nasıl yaşadığınız yani nasıl beslendiğiniz, ne kadar aktif olduğunuz, uykularınızın süresi, kalitesi ve stresinizi nasıl yönetebildiğiniz gibi seçimlerin her biri sağlık ya da hastalık yolunda birer yol ayrımıdır.

Fonksiyonel Tıp Sağlık Koçları sağlığa giden yolda yol arkadaşları ve kolaylaştırıcılar olarak, danışanların kendi belirledikleri hedeflerine göre veya doktor ve diyetisyen tarafından reçete edilen tedavi planlarıyla tutarlı olarak hayat tarzı alışkanlıklarının değişimini desteklemek, kolaylaştırmak ve hedeflerine ulaştırmak amacıyla bireyler ve gruplarla birlikte çalışır.

Fonksiyonel Tıp Sağlık Koçları, danışanlara sağlıklı ve kalıcı yaşam tarzı değişikliğine dair hedef ve eylem adımları belirlemelerinde ve uygulamalarında yardımcı olurlar.

Fonksiyonel Tıp Sağlık Koçları doktor ve diyetisyenle de işbirliği yapar
-Hastaların öz yönetimini güçlendirir,
-Doktor ve hasta arasında iletişim köprüsü kurar,
-Hastalara sağlığa giden yolculukta yol gösterici olur,
-Hastalara iletişime geçebilecekleri, soru sorabilecekleri ve desteklendiklerini hissedebilecekleri bir kontak noktası oluşturur.  

                             UYARI!

Web sitesinde bulunan hiç bir yazı teşhis ve tedavi amacı içermemektedir. Bu sitenin tüm hakları saklıdır.
İletişim Tel: 05423707320

Sosyal Medya Hesaplarım 
 Fonksiyonel Tıp Sağlık Koçluğu
               Çalışma Alanları

The website was started with Mobirise